Postacie

Patricia Williamson

Nowa uczennica w domu Anubisa. Jest bardzo wybuchową, zadziorną dziewczyną. Już pierwszego dnia w nowej szkole poznaje Eddie'go. Chłopaka z takim samym temperamentem jak jej. Z początku czują do siebie niechęć, ale z czasem zaprzyjaźniają się i zostają najlepszymi przyjaciółmi. Zachowują się jak brat i siostra lub jak to określa Amber 'stare, dobre małżeństwo'. Dziewczyna, gdy tylko przekracza próg tajemniczego akademika dostaje misję, którą musi wypełnić razem z Sibuną, sekretnym klubem założonym przez piątkę uczniów domu Anubisa. Brunetka jest drugą Wybraną, ale także Obdarzoną. Jest jedną z osób, które mogą ocalić świat przed Setem, oraz odnaleźć krzyż Ankh.
Eddie Miller

Gdy tylko poznał Patricie wiedział, że ta znajomość będzie nietypowa. Na początku czuli do siebie niechęć, ale szybko znaleźli wspólny język. Póki co są na etapie siostra-brat, ale nigdy nic nie wiadomo. W sumie Eddie, ostatnio zacząć coś czuć do Patt, ale na razie jest to małe uczucie, które wpycha w zakątki umysłu i stara się teraz myśleć o nowym zadaniu, które razem z Sibuną musi rozwiązać. Wie, że musi chronić Wybraną, ale pytanie brzmi : jedną czy dwie? Stara się chronić obydwie dziewczyny, bo wie, że może stać im się coś złego. Ale Osirion będzie musiał wybrać : obowiązek czy uczucie?
Nina Martin 

W tamtym roku była najważniejsza, jeśli chodzi o rozwiązywanie tajemnic. Wybrana? Myślała, że to jej rola, że wszystko zawsze będzie kręciło się wokoło niej. Niestety myliła się. Przyjazd Patricii zmienił wszystko. Martin musi dzielić się z nową uczennicą rolą Wybranej oraz Osirionem. Ten rok należy do Williamson. Dziewczyny zaprzyjaźniły się, jednak Nina jest urażona tym, że zeszła na drugi plan. Ale jeszcze jest szansa, że może się, coś zmieni. Nastolatka odegra znaczącą rolę w wyborze Patricii. Póki co stara się swoją złość ukrywać i spędzać jak najwięcej czasu z Fabianem, który w końcu stał się jej chłopakiem. Jednak czy ten związek przetrwa te zagadki, i poszukiwania krzyża Ankh?
Fabian Rutter

Największy kujon w domu Anubisa, zaraz po Marze. Cieszy się, że w tym roku szkolnym 'coś' się dzieje. Uważa, że ze swoją wiedzą znajdą krzyż Ankh. Jednak póki co najwięcej w Sibunie udziela się Patricia i Eddie. Rutter jest zadowolony, że cała ta sprawa z egipskim bogiem kręci się wokół Williamson, a nie Niny. Nie wybaczyłby sobie, gdyby coś stało się jego dziewczynie. Chce za wszelką cenę ją chronić, niestety taką moc posiada Eddie, który najwyraźniej nie spieszy się by chronić Martin, ponieważ zajęty jest rozwijaniem znajomości z drugą Wybraną. Wie, że w tym roku szkolnym sprawy mają się o tyle gorzej, bo koś może zginąć. Fabian za się bardzo dobrze na hieroglifach, co się w późniejszych czasach bardzo przyda. 
Amber Millington 

Każdy kto ją spotka myśli jedno 'głupiutka blondynka'. Pod wieloma względami może mieć rację oceniając tę dziewczynę, jednak Amber coraz częściej pokazuje, że posiada mózg i co jakiś czas błyśnie jakąś bardzo istotną informacją. Jeśli chodzi o sprawy Sibuny, to w każdej chwili jest gotowa przerwać to co aktualnie robi i pomóc przyjaciołom. Wydawało by się, że panna Millington, która może mieć wszystko, bo ma tatę, który wszystko jej kupi, będzie mieć wysokie wymagania jeśli chodzi o chłopaka, ale pozory mylą. Blondynce starczy Alfie Lewis, który cały czas starał się o względy dziewczyny, aż w końcu mu się to udało, ponieważ Amber się w nim zakochała. Jednak czy zachowanie Alfie'go nie odstraszy w końcu dziewczyny?
Alfred ''Alfie" Lewis

Chłopak dość dziwny. Od lat zakochany jest w Amber Millington, która zdaje się być odporna na zaloty chłopaka. W końcu mu się udaje osiągnąć sukces. Pod koniec zeszłego roku zostali parą. Jednak czy Amber z nim wytrzyma? Alfie ma dość specyficzne hobby, którym są kosmici, to jest jego obsesja. Wszędzie wyszukuje znaków kosmitów, bardzo często twierdzi, że niektórych ludzi już opanowali. Gdyby nastąpił nagły atak obcych, chłopak jest gotowy, trzyma niezłe zabezpieczenie w szafie. Drugim powodem dla którego Amber może z Lewisem nie wytrzymać jest jego, wiecznie pusty żołądek. Nie było chyba dnia w którym chociażby przez chwilę, Alfie nie byłby głodny. Jednak, gdy przyjedzie co do czego jest w stanie opanować swoją chęć zjedzenia czegoś i rusza pomóc przyjaciołom. Razem z Jerome'm robią wszystkim żarty, przez co prawie zawsze lądują w kozie lub są ukarani przez Victor'a 
Joy Mercer 

Gdy tylko poznaje Patricie od razu wie, że będą przyjaciółkami. I przeczucie ją nie myli. Już po tygodniu dziewczyny wiedzą o sobie wszystko. W poprzednim roku Mercer była brana za Wybraną, ponieważ urodziła się siódmego dnia, siódmego miesiąca, o siódmej godzinie, Stowarzyszenie tylko czekało aż pojawi się Wybrana i zaczęli działać. Porwali Joy i przetrzymywali ją, aż będzie potrzebna do złożenia kielicha Ankh. Jednak okazało się, że Wybraną jest Nina Martin, która urodziła się tego samego dnia co Joy tylko o siódmej rano, a Mercer wieczorem. Od tego czasu nie chce mieć nic wspólnego z Sibuną, jednak nie udaje jej się to, dlatego, że jako jedyna wie co jej przyjaciółka wyrabia, gdy tylko znika z akademika. Ale to jeszcze nic. W niedalekiej przyszłości okaże się, że Mercer jest silnie powiązana z przyjaciółką i powinna dołączyć do Sibuny. Brunetka żywi uczucie do Fabiana jednak wie, że nic z tego nie będzie. Ale nie wiadomo co może strzelić zakochanej dziewczynie do głowy.
Jerome Clarke 

Ten koleś oprócz ładnych oczek i włosów, wydawałby się wredny, arogancki na pierwszy z nim kontakt. Jednak, gdy pozna się go bliżej, pozna się jego prawdziwą twarz. Pewnej dziewczynie się to udało i nadal wszyscy się dziwią jak ona z nim wytrzymuje. Mara poznała jego 'miękką' stronę. I cóż jak oprzeć się urokowi tego chłopaka? Nie da rady. Z resztą Jerome już od tamtego roku leci na Jaffray. Przedtem nie miał szans, gdyż dziewczyna spotykała się z Mickiem, chłopakiem, który w połowie semestru wyjechał do Australii. I tak od tego czasu ta dwójka stała się nierozłączna. Jednak przeszłość powraca. Szczególnie Jerome ma takiego pecha. Facet, z którym miał kiedyś kontakt, zachce odnowić z nim znajomość. Niebezpieczny facet. Czy w takim wypadku jego dziewczyna jest bezpieczna? Czy Clarke będzie musiał zakończyć swój związek z Marą, by chronić jedyną osobę na której mu zależy?
Mara Jaffray

Najmądrzejsza dziewczyna w domu Anubisa. Póki co nie ma pojęcia co wyrabia się w akademiku, ale może czas to zmienić? Od niedawna jest z Jerome'm, który całkowicie zakręcił jej w głowie, w sumie z wzajemnością. Związek Jary będzie miał swój kryzys wtedy, gdy Clarke będzie miał kontakt z pewnym groźnym mężczyznom, który zapragnie odświeżyć kontakt, ze 'starym znajomym'. Czy Jaffray grozi niebezpieczeństwo z tego powodu?W PÓŹNIEJSZYCH ROZDZIAŁACH

Dylan Parker 

Pojawi się nagle w akademiku i zniszczy spokój panujący w domu Anbusa, a ściślej w Sibunie. Chłopak jest bardzo inteligentny, mimo to, zachowuje się jak dzieciak. Niezależnie od sytuacji Dylan stara się zawsze uśmiechać. Przy nim nie da się być poważnym. Chłopak w pierwszej chwili jest zauroczony Joy, ale to uczucie zmienia się, gdy spotyka w szkole jego miłość od najmłodszych lat. Postanawia nie rezygnować z tego uczucia, zwłaszcza, że ma teraz szansę zawalczyć. Do tej szkoły przeniósł go jego ojciec, który razem z synem próbuje uciekać przed przeszłością. Niestety dla nastolatka nie jest to najlepsza metoda. 
Lydia Hudson 

Mieszka od dwóch lat w domu Hathor. Jednak los sprawia, że coraz częściej przebywa w domu Anubisa za sprawą pewnego chłopaka, oraz tajemniczych sił przyciągających ją w to miejsce. Do Liverpoolu uciekła starając się zapomnieć o dziwnych wydarzeniach mających miejsce w miasteczku z którego pochodzi. Dziewczyna przeżyła już dotychczas jeden zawód miłosny, i póki co chce nie wiązać się z nikim, jednak los chce trochę inaczej. Gdy spotyka swojego kolegę, zdaje sobie jak się zmienił i że nie jest już takim dzieciakiem jakim był.
3 komentarze:

  1. JAK TO ZAKOŃCZYĆ ZWIĄZEK?!
    KTÓRY TO HULTOJ CHCE MI PSUĆ JARĘ?!
    Zaraz wracam (*le wyciąga siekierę i idzie na łowy)Sapphire pogromca wampirów.

    OdpowiedzUsuń